Domů   RSS   Registrace   A A A A  

Umělé vánoční stromky a stromečky

www.umelyvanocnistromecek.cz

Nacházíte se zde: www.umelyvanocnistromecek.cz » Menu » JAK VYBRAT STROMEK » Rady s výběrem

Rady s výběrem

Velikost stromečků

Nejčastější chyba u výběru stromečků je špatně zvolená výška. Je potřeba si uvědomit, že umělé vánoční stromky se měří ve smontovaném stavu a to od podlahy na konec špičky.

Jak se měří výška a šířka stromku.

Výška stromečku

V 99% případů, kdy zákazník požaduje výměnu stromečku, je koupě příliš malého. Pouze v 1% případů požaduje vyměnit stromeček za jiný. Proto v případě, že máte již vybrán druh stromku, neméně úsilí dejte i s výběrem vhodné výšky.

U výběru platí jednoduché pravidlo, pokud si nejste jistí mezi dvěma velikostmi, zvolte ten větší. Zároveň je nutné si uvědomit, že čím vyšší stromek zvolíte, tím bude širší, je nutné i s tímto rozměrem počítat.

Šířka stromečku

V naší nabídce naleznete stromky tradiční šíře, ale pro menší prostory i užší varianty oblíbených borovic a smrků.

Například šířka klasické borovice ve výšce 180 cm je 120 cm. Úzká borovice dané výšky je široká 90 cm.

Druh stromečků

Záleží pouze na vkusu zákazníka, nelze obecně v tomto případě zvolit obecné pravidlo. Pokud necháme promluvit statistiky prodeje za předešlý rok 2014, tak žebříček prodejnosti je tento:

  1. Sibiřský smrk
  2. Jedle
  3. Borovice přírodní
  4. Kavkazský smrk

Odstín stromečků

Odstín stromečku je zvolen tak, aby co nejvíce odpovídal skutečnému stromečku, nicméně je potřeba počítat, že všechny předměty mění odstín barvy podle intenzity a barvy dopadajícího světla.

V kanceláří pod zářivkami se bude stromeček zdát světlejší, než doma v rohu obyváku. Pokud si stromeček kupujete domů, kde nemáte bílé osvětlení, bude odstín lehce tmavší než na produktové fotografii. Naopak pokud si jej kupujete do firmy pod zářivky, bude barva totožná, nebo lehce světlejší s produktovou fotografií.

Dále záleží na kalibraci vašeho monitoru. Barvy stromečků jsou kalibrovány dle foto studia, kde byla fotografie pořízena. My fotografie nijak neupravujeme.

Dodání stromků

Vánoční stromky vám doručíme v kartonové krabici, ve které můžete stromečky i skladovat. Stromky jsou dodány v rozloženém stavu.

  • Stromečky do výšky 150 cm (včetně) jsou vcelku.
  • Stromečky do výšky 220 cm (včetně) jsou složeny ze dvou části.
  • Stromečky od výšky 250 cm (včetně) jsou složeny ze tří části.

Součásti stromečku je i plastový stojan, u stromečku výšky 300 cm je stojan kovový.


Umělé vánoční stromky, stromečky, jedle, smrky, borovice, girlandy, věnce.
Naši partneři


Náš tip

Kontakty